autorka bloga

Katarzyna LwowskaNazywam się Katarzyna Lwowska i Jestem lektorką języka angielskiego. Od 2011 roku pod szyldem Lingvika prowadzę indywidualne zajęcia dla dorosłych, zarówno lekcje online jak i stacjonarne, w Piasecznie koło Warszawy.

Nauczam wszystkie poziomy, od początkującego (A0)  po zaawansowany (C1). Uczę języka ogólnego, biznesowego, przygotowuję do egzaminów FCE, CAE, BEC, IELTS.

Po więcej informacji o prowadzonych przeze mnie zajęciach odsyłam na moją stronę: www.lingvika.pl

Posiadam certyfikat Uniwersytetu Cambridge CELTA – Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages  honorowany przez szkoły językowe na świecie a także certyfikaty potwierdzające znajomość ogólnego języka angielskiego na poziomie zaawansowanym CAE oraz bliskim poziomowi native speakera – CPA (egzamin zdany z wynikiem A) a także certyfikat TOEIC oraz certyfikaty potwierdzające znajomość języka biznesowego.

Współpracowałam ze szkołami językowymi prowadząc kursy grupowe i zajęcia indywidualne dla kadry kierowniczej w takich firmach jak Volvo, Bayer, Gaz System, Hilti, Royal Bank of Scotland.

Z wykształcenia jestem ekonomistą i przez 17 lat pracowałam w międzynarodowych korporacjach, międy innymi 12 lat w bankach, gdzie w praktyce wykorzystywałam angielski.

Jak zostałam nauczycielką angielskiego

Moja droga do zawodu, który obecnie z ogromną przyjemnością i radością wykonuję, wcale nie była prosta. Chociaż od dziecka lubiłam bawić się w szkołę, sadzałam zabawki w rządkach i prowadziłam lekcje, a w liceum szykowałam się do pójścia na polonistykę, w rezultacie trafiłam na filologię klasyczną (łacina, greka), z której jednak zrezygnowałam. Przez kilka miesięcy byłam na rozstaju dróg nie bardzo wiedząc, gdzie się dalej udać. Złożyłam papiery do nauczycielskiego kolegium języka angielskiego, ale w końcu trafiłam na handel zagraniczny w podyplomowym college’u a potem na handel zagraniczny na studiach wyższych. Stąd już droga prosto wyprowadziła mnie w świat korporacji.

Z pewnością wiele osób czerpie satysfakcję z pracy w dużych firmach, ale ja miałam wrażenie, że to nie jest miejsce dla mnie. Oczywiście zdobyłam cenne doświadczenie i poznałam mnóstwo ciekawych ludzi, były dobre i złe momenty, jak wszędzie, jednak przez cały czas towarzyszyło mi uczucie, że nie robię tego, co powinnam.

Dlaczego zatem decyzja o przekwalifikowaniu zajęła mi aż 17 lat? Cóż, pracowałam zgodnie z wykształceniem, w znanej firmie, z niezłym wynagrodzeniem i różnymi dodatkowymi korzyściami, miałam ułożone, stabilne życie i do tego byłam osobą w średnim wieku. Nie łatwo to zostawić, zapomnieć o latach nauki i zbierania doświadczeń, rozpoczynać wszystko od zera w zawodzie, który często jest lekceważony. Jednak udało mi się zrobić ten krok i nie żałuję!

Praca na własny rachunek uaktywniła we mnie cechy, o które się nawet nie podejrzewałam, a możliwość dzielenia się wiedzą i poczucie, że pomagam komuś osiągać cele i odnieść sukces daje ogromną radość.

Dlaczego piszę bloga

Ten blog powstał przede wszystkim z myślą o moich uczniach. Zdarzyło się, że na lekcjach zastanawialiśmy się wspólnie nad metodami efektywnej nauki, rozmawialiśmy o narzędziach wspierających naukę, słownikach, aplikacjach, stronach, o egzaminach, certyfikatach, kursach i innych rzeczach związanych z nauką. Pewnego dnia pomyślałam, że warto by zebrać te wszystkie tematy w jednym miejscu, bo wiele osób pytało o podobne rzeczy.

Sama też uczyłam się języków obcych: angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego, włoskiego a nawet łaciny i greki. Teraz zdobywam kolejne poziomy zaawansowania w języku japońskim (zdobyte certyfikaty N5, N4 i N3 Japanese Language Proficiency Test). Wiele czytam na temat procesu uczenia się i eksperymentuję z różnymi metodami, wiec dzielenie się swoimi doświadczeniami, już nie tylko z własnymi uczniami, ale z większym gronem zainteresowanych osób, wydało mi się dobrym pomysłem.

Lubię podróże, inne kultury, dobre książki, alternatywną muzykę brytyjską i japoński pop (lubię kontrasty) a także ćwiczenia w domu (joga, pilates, cardio, HIIT, trening siłowy) i na powietrzu (rower i marsz z kijkami).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.