autorka bloga

katarzyna lwowskaJestem lektorką języka angielskiego. Od kilku lat prowadzę indywidualne lekcje dla dorosłych, zarówno tradycyjne, na miejscu w Piasecznie koło Warszawy, jak i przez internet. Nauczam wszystkie poziomy, od początkującego (A0)  po zaawansowany (C1). Uczę języka ogólnego, biznesowego, przygotowuję do egzaminów FCE, CAE, BEC, IELTS. Mogę przygotować dla słuchacza kurs specjalistyczny lub poprowadzić do specjalistycznego egzaminu (finansowego, prawniczego, księgowego itd).

Po więcej informacji o prowadzonych przeze mnie zajęciach odsyłam na moją stronę: www.lingvika.pl

Z wykształcenia jestem ekonomistą i przez 17 lat pracowałam w międzynarodowych korporacjach, gdzie w praktyce wykorzystywałam angielski. Języka uczyłam się w liceum, na kursach w szkołach językowych oraz samodzielnie. Zdałam egzaminy Cambridge i otrzymałam certyfikaty CAE oraz CPA z wynikiem A. Mam też trochę certyfikatów biznesowych w tym, zdany na piątkę, tak zwany egzamin resortowy ówczesnego Ministerstwa Współpracy z Zagranicą, niegdyś niezwykle prestiżowy, dziś zupełnie zapomniany.

Jeśli chodzi o nauczanie języka angielskiego, posiadam certyfikat Uniwersytetu Cambridge CELTA – Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages  honorowany przez szkoły językowe na świecie. Współpracowałam ze szkołami językowymi prowadząc kursy grupowe i zajęcia indywidualne dla kadry kierowniczej w takich firmach jak Volvo, Bayer, Gaz System, Hilti, Royal Bank of Scotland.

Jak zostałam nauczycielką angielskiego

Moja droga do zawodu, który obecnie z ogromną przyjemnością i radością wykonuję, wcale nie była prosta. Chociaż od dziecka lubiłam bawić się w szkołę, sadzałam zabawki w rządkach i prowadziłam lekcje, a w liceum szykowałam się do pójścia na polonistykę, w rezultacie trafiłam na filologię klasyczną (łacina, greka), z której jednak zrezygnowałam. Przez kilka miesięcy byłam na rozstaju dróg nie bardzo wiedząc, gdzie się dalej udać. Złożyłam papiery do nauczycielskiego kolegium języka angielskiego, ale w końcu trafiłam na handel zagraniczny w podyplomowym college’u a potem na handel zagraniczny na studiach wyższych. Stąd już droga prosto wyprowadziła mnie w świat korporacji.

Z pewnością wiele osób czerpie satysfakcję z pracy w dużych firmach, ale ja miałam wrażenie, że to nie jest miejsce dla mnie. Oczywiście zdobyłam cenne doświadczenie i poznałam mnóstwo ciekawych ludzi, były dobre i złe momenty, jak wszędzie, jednak przez cały czas towarzyszyło mi uczucie, że nie robię tego, co powinnam.

Dlaczego zatem decyzja o przekwalifikowaniu zajęła mi aż 17 lat? Cóż, pracowałam zgodnie z wykształceniem, w znanej firmie, z niezłym wynagrodzeniem i różnymi dodatkowymi korzyściami, miałam ułożone, stabilne życie i do tego byłam osobą w średnim wieku. Nie łatwo to zostawić, zapomnieć o latach nauki i zbierania doświadczeń, rozpoczynać wszystko od zera w zawodzie, który często jest lekceważony. Jednak udało mi się zrobić ten krok i nie żałuję!

Praca na własny rachunek uaktywniła we mnie cechy, o które się nawet nie podejrzewałam, a możliwość dzielenia się wiedzą i poczucie, że pomagam komuś osiągać cele i odnieść sukces daje ogromną radość.

Dlaczego piszę bloga

Ten blog powstał przede wszystkim z myślą o moich uczniach. Zdarzyło się, że na lekcjach zastanawialiśmy się wspólnie nad metodami efektywnej nauki, rozmawialiśmy o narzędziach wspierających naukę, słownikach, aplikacjach, stronach, o egzaminach, certyfikatach, kursach i innych rzeczach związanych z nauką. Pewnego dnia pomyślałam, że warto by zebrać te wszystkie tematy w jednym miejscu, bo wiele osób pytało o podobne rzeczy.

Sama też uczyłam się języków obcych: angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego, włoskiego a nawet łaciny i greki. Teraz zdobywam kolejne poziomy zaawansowania w języku japońskim (zdobyte certyfikaty N5, N4 i N3 Japanese Language Proficiency Test). Wiele czytam na temat procesu uczenia się i eksperymentuję z różnymi metodami, wiec dzielenie się swoimi doświadczeniami, już nie tylko z własnymi uczniami, ale z większym gronem zainteresowanych osób, wydało mi się dobrym pomysłem.

Lubię podróże, inne kultury, dobre książki, alternatywną muzykę brytyjską i japoński pop (lubię kontrasty) a także ćwiczenia w domu (joga, pilates, cardio, HIIT) i na powietrzu (rower i marsz z kijkami).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.